Pobočka Elánku

Ostřešany - Pardubice

Kdo je Elánek?

 

... je postavička s elánem do života, která kráčí vstříc novým dobrodružstvím.
... je moderní koncept vedení soukromých školek a jeslí, které vychovávají zdravé, schopné, kreativní a sebevědomé děti.
... děti naučí vše, co potřebují vědět a navíc nabízí angličtinu, hudební výchovu, výtvarku i sport.
... má skvělý tým lidí, kterému můžete bez starosti svěřit své děti a spolehnout se, že o ně bude výborně postaráno.

 

Nekroťte elán svých dětí, rozviňte ho!

 

 

Našim cílem je, aby děti s Elánkem objevovaly svět :)

 

 

 

Otevírací doba školky je 6:30 - 17:00 hod. 

 

Školka se nachází za potravinami COOP v Ostřešanech. Prostory nabízí velkou herní místnost, spací koutek, jídelnu, koupelnu a velkou vlastní zahradu, která se nachází v klidné části obce, dále od silnice. 

Školka nabízí vlastní parkoviště a je dostupná do 10 minut jak z Pardubic, tak z Chrudimi.

Nové třídy v Elánku Ostřešany

Vážení rodiče,

s potěšením vám oznamujeme, že v Ostřešanech plánujeme otevřít dvě nové třídy dětské skupiny Elánek. Naším cílem je zahájit provoz již k 1. září 2024, a doufáme, že získáme všechna potřebná povolení včas a podaří se nám tento termín dodržet. Plánujeme otevřít jednu třídu pro děti ve věku od 2 do 4 let a druhou třídu pro starší děti od 4 do 6 let.

Rádi bychom v rámci nových tříd podpořili také výuku angličtiny, proto plánujeme zařadit do našeho týmu tetu, která bude s dětmi komunikovat anglicky.

Rodiče mohou zasílat přihlášky již nyní a včas si tak zajistit místo pro své děti. Zájemkyně o pozici tety mohou zasílat své životopisy na naši e-mailovou adresu - ostresany@elanek.cz. 

O všech aktuálních informacích a postupu otevření nových tříd vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na spolupráci.

Váš Elánek Ostřešany

Sázení kytiček

V pátek 22.03.2024 si s dětmi popovídáme o probouzení jara a zasadíme různé druhy kytiček do květináčů.

Velikonoční focení

20.03.2024 k nám do školky přijede paní fotografka, která vyfotí dětičky s kuřátky.

Karneval

Ve čtvrtek 8.2.2024 jsme si pro dětičky nachystaly karneval. Děti se můžou těšit na různé hry a kostýmy ostatních dětí.

V čem je Elánek lepší?

Sepsali jsme pro vás několik bodů, které vám přiblíží výhody naší dětské skupiny Elánek.

 

Děti jsou pro nás vším

Každému dítěti se věnujeme s maximální možnou péčí a individuálním přístupem, abychom zajistili, že dostane přesně to, co potřebuje. Jsme si vědomi naší odpovědnosti, když pečujeme o vaše děti v důležitých okamžicích jejich života, a plně se zaměřujeme na podporu jejich rozvoje. Kvalita péče o děti je pro nás prioritou.

 

Komplexní vzdělávací přístup

Vycházíme ze vzdělávacího plánu podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení v ČR, ale tím nekončíme. Klademe důraz na interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro komplexní a zdravý rozvoj dítěte. Děti se u nás učí nejen základním znalostem, ale také rozvíjejí své sociální a emoční dovednosti.

 

Kvalitní strava

Strava je pro nás velmi důležitá. Dbáme na to, aby děti dostávaly jídlo z kvalitních surovin a měly zajištěný pitný režim. Při sestavování jídelníčku bereme v úvahu alergie a individuální potřeby každého dítěte.

 

Rozmanité aktivity

Nabízíme široké spektrum aktivit, které podporují vyvážený rozvoj dětí. Děti u nás mají plnou podporu v tvůrčích činnostech, sportovních aktivitách a výuce anglického jazyka. Naše škola je plná her a hraček, které zajistí, že se děti nikdy nebudou nudit a zároveň se budou neustále rozvíjet.

 

Moderní a bezpečné prostředí

Maximální bezpečnost je pro nás samozřejmostí. Naše prostory jsme zrekonstruovali tak, aby byly pro děti naprosto bezpečné a moderní. Nové sociální zázemí a interiérové vybavení poskytují dětem krásné a příjemné prostředí s dostatkem přírodního světla.

 

Venkovní zahrada

Vážíme si čerstvého vzduchu a pravidelně s dětmi trávíme čas na naší vlastní venkovní zahradě. Zahrada se nachází v klidné části obce, daleko od silnic, což dětem zajišťuje bezpečné a tiché prostředí pro hraní a objevování přírody

 

 

 

Kontakt
Těšíme se na vaše dotazy a přihlášky. Rádi se s vámi setkáme osobně a probereme další podrobnosti. Kontaktovat nás můžete na ostresany@elanek.cz.

S úctou,

Tým dětské skupiny Elánek

Je pro nás důležitá správná strava z kvalitních surovin a pitný režim. To vše dětem zajistíme s ohledem na jejich alergie a individuální potřeby a požadavky.

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 2-6 let

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

24 / 48

Kdo se u nás o děti stará?

Lucie Ondráková

Jmenuji se Lucie, ale děti mi neřeknou jinak, než teto Lůco. Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu, VOŠ v oboru Sociální práce a sociální pedagogika a dále jsem si vzdělání doplnila kurzem Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky. Dětem se věnuji již od roku 2013, kdy jsem začínala jako instruktorka na příměstských táborech, později jako zdravotnice a vedoucí na letních táborech. Od roku 2017 pracuji jako chůva v dětské skupině a od července 2020 jsem se stala součástí Elánku. Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Jsem vděčná, že mohu děti každodenně inspirovat a vytvářet jim podmínky pro jejich rozvoj, prožívat s nimi každou radost a být tu pro ně, když přijde trápení. Volný čas nejraději trávím s přáteli, v přírodě a cestováním.

Lucie Korečková

Ahoj, mé jméno je Lucie a jsem s Elánkem již 3 roky. Do jejich konceptu vzdělávání dětí jsem se na první pohled zamilovala a naprosto se ztotožňuji s myšlenkou individuálního a intenzivního přístupu k předškolním dětem. Právě proto jsem se rozhodla jít tímto směrem a věnovat se rozšíření školek i pro další děti. I ve školce v Ostřešanech můžete tedy očekávat profesionální přístup, zdravé stravování i zábavné kroužky, jak jste u školek Elánku zvyklí. Těším se na Vás i Vaše děti!

Petra Koblihová

Jmenuji se Petra a od mládí jsem se zajímala o vzdělávání a rozvoj dětí. Vedla jsem volnočasové kroužky se sportovním a výtvarným zaměřením. Pracovala jsem v mateřském centru, v dětských skupinách a hlídala děti v rodinách. Práce s dětmi mi dává smysl mým cílem je vést děti k samostatností, ohleduplnosti a hravou formou k jejich rozvoji osobnosti.

Andrea Prokešová

Mé jméno je Andrea a jsem maminkou dvou slečen. Při mateřské dovolené jsem si udělala kurz Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Práce s dětmi mě moc baví a velmi naplňuje. Volný čas nejraději trávím se svou rodinou v přírodě, ráda jezdím na kole a lyžuji.