Pobočka Elánku

Havířov

Petřvaldská 87/528, 736 01, Havířov

E - Elán na každý den
L - Láska a ohleduplnost
Á - Á BÉ CÉ ukážeme
N - Neomezující prostředí pro rozvoj
E - Energie bez hranic
K - Kooperace mezi dětmi i tetami

 

Každé dítě je jedinečná osobnost. Nechte rozvinout jeho individualitu, kreativitu a zdravé seběvědomí nejenom doma, ale i v kolektivu dětské skupiny školky Elánek, která je umístěna v Havířově.

 

 

Naše dětská skupina je pro 20 dětí ve věku od 1 do 6 let a pečují o ně 4-5 zkušených chův. Máte tak jistotu, že o vašeho potomka bude vždy dostatečně postaráno a zároveň bude mít zajištěný prostor i samo pro sebe. Osvojí si snadno školkový režim dne, spolupráci v kolektivu a denní pobyt venku je u s námi samozřejmostí. Naše dětská skupina má zajištěno i venkovní hřiště. 

 

 

Vzdělávací program je rozdělen na několik menších časových bloků v průběhu dne a vychází z Plánu výchovy a péče školek a jeslí Elánek. Malé děti nejsou schopné udržet pozornost delší dobu, proto s nimi pracujeme častěji během dne, avšak kratší dobu. Děti v průběhu celého dne absolvují výtvarné, hudební a pohybové lekce. Program pro děti je vždy připraven v souladu s týdenním plánem, např. Doprava, Naše rodina, Letní radovánky, atd.

 

 

Probudíme v každém dítěti elán, ať je na svět připraveno!

 

 

Školka se nachází v rodinném domě se zahradou . Prostory nabízí šatnu, toaletu pro děti, koupelnu, a 2 herní místnosti. Podle věku dětí je vždy připraven odpovídající denní program, aby vyhovoval schopnostem a dovednostem dětí. 

 

 

 

 

 

Dětská skupina zahájí svůj provoz 1.8.2023.

Provozní doba: 6:30 - 16:30 hod.

Naše DS je zapsána v rejstříku dětských skupin u MPSV.

Provozovatel: Rozumbradi, dětská skupina, z.s.

Otevřít mapu a

 • Výše uvedené ceny odpovídají docházce za celý měsíc dle zvoleného tarifu.
 • Je možné k nám dítě umístit i jednorázově, cena docházky v tomto případě činí 300 Kč / den / dítě.
 • Hlídání nad rámec tarifu ve standardní provozní době je účtováno 300 Kč / den / dítě. 
 • Nabízíme možnost víkendové a večerní docházky. Nad rámec standardní provozní doby 6:30 - 16:30 je účtována sazba 200 Kč / hod / dítě.
 • Ceník neobsahuje stravné. 

Co nabízí školka Elánek: 

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince s ohledem na individualitu každého dítěte. Děti jsou pro nás vším a podle toho k dětem také přistupujeme.
 • Pro děti je připravena vyvážená strava, celodenní pitný režim, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání. Zároveň dětem poskyteneme i dostatek času na hry a zábavu.
 • S dětmi pracujeme v daných tématických celcích, které se odrážejí v ročním, měsíčním a týdenním programu školky. Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Hlavním mottem Elánku je: „aby s námi děti objevovaly svět!“. Proto vzdělávací program dětí doplňují divadla, keramika, angličtina, jóga, flétničky, tanečky, pravidelné výlety, canisterapie a mnoho dalšího. 
 • Tety z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nově zrekonstruované, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. 
 • Velký důraz klademe na logopedii - hravou a zábavnou formou s dětmi rozvíjíme mluvu

 

Provozní informace: 

 • otevírací doba: 6:30 - 16:30, případně dle individuální domluvy (podle zájmu bude případně otevírací doba upravena)
 • příchod do školky: do 8:00
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka. Nabízíme i víkendovou docházku, případně večerní program.
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku (uvítáme i děti, které ještě nosí plenky nebo jsou individuální v jiném ohledu)
 • zajištěn je provoz i během zimních a letních prázdnin

 

Těšíme se na Vás i Vaše děti.

Stravování bude zajišteno s ohledem na dodržení tzv. "spotřebního koše" - jedná se o sestavení jídelníčku pro děti tak, aby získaly všechny potřebné živiny pro vývoj. Více informací naleznete zde: https://www.msmt.cz/uploads/skolni_stravovani/Nutricni_doporuceni_MZ_ke_...

 

Samozřejmostí je celodenní pitný režim + přísun ovoce a zeleniny dle výběru.

 

Cena stravy pro celodenní docházku je 85 Kč/den/dítě (strava dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka + pitný režim + ovocná mísa po celý den).

Cena stravy pro půldenní docházku je 65 Kč/den/dítě (strava svačinka, oběd + pitný režim + ovocná mísa po celý den).

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

2 / 20

Kdo se u nás o děti stará?

Renča

Ahoj. Jmenuji se Renča, jsem mámou 6-ti letého rošťáka, který mě v životě udělal nejšťastnější. Děti hlídám od svých 14 let a pracovat s nimi bylo vždy mým přáním. Svůj sen si plním v Elánku. Absolvovala jsem kurz chůvy v dětské skupině a kurz první pomoci. Chtěla bych se dále rozvíjet pro tuto práci. Péče o děti mě naplňuje a dává smysl. Ráda s dětmi tvořím, zpívám a hraji si. Je úžasné sledovat jejich pokroky, jak rychle se učí novým věcem. Chci dětem vytvářet klidné, bezpečné prostředí a vykouzlit úsměv na jejich tvářích. Pracovat srdcem je pro mne vším. Volné chvíle trávím s rodinou. Máme rádi procházky s naším mazlíčkem do přírody či do hor. Jezdíme na kole, na bruslích, plaveme, nebo se synem pečeme různé dobroty.

Sára

Ahoj, jmenuji se Sára, můj vztah k dětem jsem již získala při pomoci s výchovou u mé mladší sestry. Můj cit a vztah k dětem dost prohloubily mé vlastní dvě děti, které moc miluji. Během mateřské dovolené jsem si doplnila vzdělání, kurz Asistenta pedagoga, kurz Chůvy v dětské skupině a také Logopedickou prevenci. Děti jsou čisté duše a velmi mě těší prožívat s nimi radost, úsměv na tváři a pokroky, krůček po krůčku. Věřím na cestu společného porozumění, komunikace a vstřícnosti.

Kača

Jmenuji se Kateřina, mám 22 let a jsem absolventkou střední školy v oboru sociální činnost. Momentálně se vzdělávám na VOŠ jako pedagog v předškolním vzdělávání. Práce s dětmi mě naplňuje a ráda se věnuji dětem. Využívám sociálního zaměření a prolínám s dosaženými vědomostmi pedagoga. Svou budoucnost zaměřuji k dětem, kteří také tvoří naši budoucnost. Vše s náplní lásky a úsměvu.

Anet

Jmenuji se Aneta a je mi 20 let. Jsem absolventkou střední školy v oboru pedagogické lyceum. Své znalosti ohledně dětí jsem si doplnila kurzem chůvy v dětské skupině a absolvovala jsem i kurz první pomoci. Se záměrem věnovat se dětem jsem nastupovala už na střední školu, proto jsem ráda, že jsem si našla svoje místo v Elánku. Baví mě trávit čas s dětmi a rozvíjet jejich dovednosti.