Pobočka Elánku

Hlučín

 

E - Elán na každý den
L - Láska a ohleduplnost
Á - Á BÉ CÉ ukážeme
N - Neomezující prostředí pro rozvoj
E - Energie bez hranic
K - Kooperace mezi dětmi i tetami

 

Každé dítě je jedinečná osobnost. Nechte rozvinout jeho individualitu, kreativitu a zdravé seběvědomí nejenom doma, ale i v kolektivu dětské skupiny školky Elánek, která je umístěna v Hlučíně.

 

 

Naše dětská skupina je pro 18 dětí ve věku od 1 do 6 let a pečují o ně 3-4 zkušené chůvy. Máte tak jistotu, že o vašeho potomka bude vždy dostatečně postaráno a zároveň bude mít zajištěný prostor i samo pro sebe. Osvojí si snadno školkový režim dne, spolupráci v kolektivu a denní pobyt venku je u s námi samozřejmostí. Naše dětská skupina má zajištěno i venkovní hřiště. 

 

 

Vzdělávací program je rozdělen na několik menších časových bloků v průběhu dne a vychází z Plánu výchovy a péče školek a jeslí Elánek. Malé děti nejsou schopné udržet pozornost delší dobu, proto s nimi pracujeme častěji během dne, avšak kratší dobu. Děti v průběhu celého dne absolvují výtvarné, hudební a pohybové lekce. Program pro děti je vždy připraven v souladu s týdenním plánem, např. Doprava, Naše rodina, Letní radovánky, atd.

 

 

Probudíme v každém dítěti elán, ať je na svět připraveno!

 

 

Školka se nachází v 2.patře zdravotnického zařízení . Prostory nabízí šatnu, toaletu pro děti, koupelnu, a 2 herní místnosti. Podle věku dětí je vždy připraven odpovídající denní program, aby vyhovoval schopnostem a dovednostem dětí. 

 

 

 

 

 

Dětská skupina zahájí svůj provoz 1.9.2023.

Provozní doba: 7:00 - 17:00 hod.

Naše DS je zapsána v rejstříku dětských skupin u MPSV.

Provozovatel: Rozumbradi, dětská skupina, z.s.

* Tarify obsahují ceny za celý měsíc školkovného

 • V případě zájmu o docházku v menším rozsahu je nutné nás kontaktovat pro ověření docházky a sdělíme vám cenu
 • Výše uvedené ceny odpovídají docházce za celý měsíc dle zvoleného tarifu.
 • Je možné k nám dítě umístit i jednorázově, cena docházky v tomto případě činí 300 Kč / den / dítě.
 • Hlídání nad rámec tarifu ve standardní provozní době je účtováno 300 Kč / den / dítě. 
 • Nabízíme možnost víkendové a večerní docházky. Nad rámec standardní provozní doby 7:00 - 17:00 je účtována sazba 200 Kč / hod / dítě.
 • Školkovné na 4 měsíce "zdarma" - poradíme, jak na to. Jeden z rodičů si může uplatnit slevu na dani za dítě, které navštěvuje dětskou skupinu a to až do výše minimální mzdy. V roce 2023 činí minimální mzda 17.300 Kč, v případě celodenní docházky dítěte do našeho zařízení, se jedná o více než 4 měsíce "zdarma". 
 • Ceník neobsahuje stravné. 

Co nabízí školka Elánek: 

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince s ohledem na individualitu každého dítěte. Děti jsou pro nás vším a podle toho k dětem také přistupujeme.
 • Pro děti je připravena vyvážená strava, celodenní pitný režim, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání. Zároveň dětem poskyteneme i dostatek času na hry a zábavu.
 • S dětmi pracujeme v daných tématických celcích, které se odrážejí v ročním, měsíčním a týdenním programu školky. Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Hlavním mottem Elánku je: „aby s námi děti objevovaly svět!“. Proto vzdělávací program dětí doplňují divadla, keramika, angličtina, jóga, flétničky, tanečky, pravidelné výlety, canisterapie a mnoho dalšího. 
 • Tety z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nově zrekonstruované, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. 
 • Velký důraz klademe na logopedii - hravou a zábavnou formou s dětmi rozvíjíme mluvu

 

Provozní informace: 

 • otevírací doba: 7: 00 - 17: 00, případně dle individuální domluvy (podle zájmu bude případně otevírací doba upravena)
 • příchod do školky: do 8:00
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka. Nabízíme i víkendovou docházku, případně večerní program
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku (uvítáme i děti, které ještě nosí plenky nebo jsou individuální v jiném ohledu)
 • zajištěn je provoz i během zimních a letních prázdnin

Stravování bude zajišteno s ohledem na dodržení tzv. "spotřebního koše" - jedná se o sestavení jídelníčku pro děti tak, aby získaly všechny potřebné živiny pro vývoj. Více informací naleznete zde: https://www.msmt.cz/uploads/skolni_stravovani/Nutricni_doporuceni_MZ_ke_...

 

Samozřejmostí je celodenní pitný režim + přísun ovoce a zeleniny dle výběru.

 

Cena stravy pro celodenní docházku je 85 Kč/den/dítě (strava dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka + pitný režim + ovocná mísa po celý den).

Cena stravy pro půldenní docházku je 65 Kč/den/dítě (strava svačinka, oběd + pitný režim + ovocná mísa po celý den).

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Lucka

Jmenuji se Lucie. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a poté pokračovala na vysokou školu v oboru tělesná výchova a psychologie. Během vysoké školy jsem si uvědomila, že učení na střední škole mě neláká ale chci se věnovat těm nejmenším, kde každý den vidím, jak se děti vyvíjí a učí novým dovednostem. Jsem veselá, optimistická a ve svém volném čase se ráda věnuji focení a turistice.

Nikol

Jmenuji se Nikola. Vystudovala jsem Diplomatické služby a public relation. Vždy bylo mým snem pracovat s dětmi a proto jsem se rozhodla absolvovat kurz ,,Chůva pro děti". Mimo jiné jsem úspěšně ukončila 1.stupeň ZUŠ ve hře na klavír. Práce s dětmi mě naplňuje a ráda pozoruji, jak se vyvíjejí, učí a jsou šťastné. Zastávám motto: ,,Pomoz mi, abych to dokázal sám." Jsem upřímná, spolehlivá, optimistická a přátelská. Ve volném čase se věnují především svému synovi a rodině. Proto vím, jak je čas strávený s dětmi báječný.

Karin

Spolehlivá, optimistická, pracovitá a hlavně milujici maminka tří dětí. Razim životní kredo: žijeme tady jen jednou, proto běž a žij naplno tak, jako by dnešní den byl tím posledním….Má práce je mým koníčkem…s dětmi ve školiččce nezahálíme-ráda se jim věnuji, kreslím, tvořím, hraji si, motivuji a učím novým věcem. Ve volné chvilce se ráda projedu na kole, plavu a miluji tanec.

Šárka

Jmenuji se Šárka a jsem maminka již dospělých dvou synů. Vždy jsem měla ráda děti a protože starost o malé děti mi začala chybět, rozhodla jsem se jít pracovat do školky, kde se můžu o děti starat, hrát si s nimi, něco je naučit a sledovat jejich individuální růst.