Pobočka Elánku

Opava

E - Elán na každý den
L - Láska a ohleduplnost
Á - Á BÉ CÉ ukážeme
N - Neomezující prostředí pro rozvoj
E - Energie bez hranic
K - Kooperace mezi dětmi i tetami

 

Každé dítě je jedinečná osobnost. Nechte rozvinout jeho individualitu, kreativitu a zdravé seběvědomí nejenom doma, ale i v kolektivu dětské skupiny školky Elánek, která je umístěna nedaleko centra Opavy.

 

 

Naše dětská skupina je pro 12 dětí ve věku od 1 do 6 let a pečují o ně 2-3 zkušené chůvy. Máte tak jistotu, že o vašeho potomka bude vždy dostatečně postaráno a zároveň bude mít zajištěný prostor i samo pro sebe. Osvojí si snadno školkový režim dne, spolupráci v kolektivu a denní pobyt venku je u s námi samozřejmostí. Naše dětská skupina má zajištěno i venkovní hřiště. 

 

 

Vzdělávací program je rozdělen na několik menších časových bloků v průběhu dne a vychází z Plánu výchovy a péče školek a jeslí Elánek. Malé děti nejsou schopné udržet pozornost delší dobu, proto s nimi pracujeme častěji během dne, avšak kratší dobu. Děti v průběhu celého dne absolvují výtvarné, hudební a pohybové lekce. Program pro děti je vždy připraven v souladu s týdenním plánem, např. Doprava, Naše rodina, Letní radovánky, atd.

 

 

Probudíme v každém dítěti elán, ať je na svět připraveno!

 

 

Školka se nachází v 1.patře domu na ulici Mařádkova 17 v Opavě . Prostory nabízí šatnu, sociální zařízení pro děti, a velkou herní místnost. Podle věku dětí je vždy připraven odpovídající denní program, aby vyhovoval schopnostem a dovednostem dětí. 

 

 

 

 

 

Dětská skupina zahájí svůj provoz 1.11.2022.

Provozní doba: 6:30 - 16:30 hod.

Naše DS je zapsána v rejstříku dětských skupin u MPSV.

Provozovatel: Nadační fond Čisté Město

Provoz DS je financována z Operačního programu Zaměstnanost.

Reg. č. projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/22_141/0017305

 

* Tarify obsahují ceny za celý měsíc školkovného


 • Je možné k nám dítě umístit i jednorázově, cena docházky v tomto případě činí 300 Kč / den / dítě.
 • Hlídání nad rámec tarifu ve standardní provozní době je účtováno 300 Kč / den / dítě. 
 • Nabízíme možnost víkendové a večerní docházky. Nad rámec standardní provozní doby 6:30 - 16:30 je účtována sazba 200 Kč / hod / dítě.
 • Ceník neobsahuje stravné. 

Co nabízí školka Elánek: 

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince s ohledem na individualitu každého dítěte. Děti jsou pro nás vším a podle toho k dětem také přistupujeme.
 • Pro děti je připravena vyvážená strava, celodenní pitný režim, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání. Zároveň dětem poskyteneme i dostatek času na hry a zábavu.
 • S dětmi pracujeme v daných tématických celcích, které se odrážejí v ročním, měsíčním a týdenním programu školky. Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Hlavním mottem Elánku je: „aby s námi děti objevovaly svět!“. Proto vzdělávací program dětí doplňují divadla, keramika, angličtina, jóga, flétničky, tanečky, pravidelné výlety, canisterapie a mnoho dalšího. 
 • Tety z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nově zrekonstruované, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. 
 • Velký důraz klademe na logopedii - hravou a zábavnou formou s dětmi rozvíjíme mluvu

 

Provozní informace: 

 • otevírací doba: 6:30 - 16:30, případně dle individuální domluvy (podle zájmu bude případně otevírací doba upravena)
 • příchod do školky: do 8:00
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka. Nabízíme i víkendovou docházku, případně večerní program.
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku (uvítáme i děti, které ještě nosí plenky nebo jsou individuální v jiném ohledu)
 • zajištěn je provoz i během zimních a letních prázdnin

 

Těšíme se na Vás i Vaše děti.

 

 • Samozřejmostí je celodenní pitný režim + přísun ovoce a zeleniny dle výběru.

 

 • Cena stravy pro celodenní docházku je 85 Kč/den/dítě (strava dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka + pitný režim + ovocná mísa po celý den).
 • Cena stravy pro půldenní docházku je 65 Kč/den/dítě (strava svačinka, oběd + pitný režim + ovocná mísa po celý den).

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Markét

Ahoj, jmenuji se Markéta a jsem maminka dvou dětí. Vždy se v mém okolí děti pohybovaly, ať už z rodiny nebo od přátel. Práce s dětmi mě neskutečně baví a naplňuje, a proto jsem nedávno úspěšně absolvovala kurz chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Na dětech mě baví jejich představivost, fantazie a chuť tvořit a učit se novým věcem a to máme společné. Ráda pozoruji, jak své nápady utváří ve skutečné výtvory. Každé dítě je jedinečné, a tak je třeba k nim přistupovat a nechat je rozvíjet. Svůj volný čas nejraději trávím se svou rodinou a cestováním. Miluji zvířata a přírodu.

Natka

Ahoj, jmenuji se Natálie a jsem studentkou psychologie se zaměřením na vzdělání v Ostravě. Již během studia na střední škole jsem si našla cestu, jak dělat to, co mě opravdu baví a naplňuje, což je práce s dětmi. Nejvíce zkušeností jsem získala, když jsem hlídala děti v domácnostech nebo jezdila jako vedoucí na tábory. Vymýšlet zábavu, zajistit pro děti bezpečí, vykouzlit jim úsměv na rtech je pro mě to nejdůležitější při práci s dětmi. Snažím se k dětem přistupovat s trpělivostí, laskavostí a otevřenou náručí. Mým cílem je hravou a zábavnou formou rozvíjet jejich osobnost a naučit děti ohleduplnosti a samostatnosti. Svůj volný čas nejraději trávím s rodinou a pejskem nebo cestováním do zahraničí.

Vendy

Jmenuji se Vendy a jako malá jsem chtěla být dětská sestra, a proto jsem vystudovala zdravotnickou školu. Ale po narození mých synů jsem si uvědomila, že bych o děti chtěla pečovat a zároveň je učit novým věcem. Obojí jsem našla při práci v dětské skupině. Každé dítě je jinak výjimečné, takže je pro mě individuální přístup samozřejmostí. A protože si děti zaslouží tu nejlepší péči, ráda se budu nadále vzdělávat.

Lucka

Jmenuji se Lucie. Již při studiích na střední škole jsem věděla, že práce s malými dětmi je pro mně velmi zajímavá a moc mne baví. Jsem maminkou dvou malých dětí. Pracovala jsem jako asistentka pedagoga, vychovatelka a také chůva u malých dětí. Nyní mně život zavál k Vašim dětem. Mým cílem je vést děti k samostatnosti, být pro ně oporou a kamarádkou. Svůj volný čas trávím s rodinou, ráda cestuji a poznávám nové místa. Moc se těším na čas strávený v Elánku, kde si budeme společně hrát, zpívat, tvořit a trpělivě se učit novým věcem.

Sára

Jmenuji se Sára, vystudovala jsem sociální činnost a už na škole jsem věděla, že práce s dětmi je mé životní poslání. Jelikož mám početnou rodinu, odjakživa jsem obklopována dětmi. Proto když jsem našla nabídku práce v Elánku, hned jsem věděla, že je to povolání které mě naplňuje a baví. Rozvíjet jejich fantazii, myšlení a spolupráci v kolektivu i samostatnosti je pro mě samozřejmostí. Mým cílem je hlavně, aby děti byli šťastné a mohla jsem jim kouzlit úsměv na tváři.