Pobočka Elánku

Ostrava FN

E - Elán na každý den
L - Láska a ohleduplnost
Á - Á BÉ CÉ ukážeme
N - Neomezující prostředí pro rozvoj
E - Energie bez hranic
K - Kooperace mezi dětmi i tetami

 

Každé dítě je jedinečná osobnost. Nechte rozvinout jeho individualitu, kreativitu a zdravé seběvědomí nejenom doma, ale i v kolektivu dětské skupiny školky Elánek, která je umístěna v areálnu FNO.

 

 

Naše podniková dětská skupina je pro 12 dětí ve věku od 1 do 6 let a pečují o ně 2-3 zkušené chůvy. Máte tak jistotu, že o vašeho potomka bude vždy dostatečně postaráno a zároveň bude mít zajištěný prostor i samo pro sebe. Osvojí si snadno školkový režim dne, spolupráci v kolektivu a denní pobyt venku je u s námi samozřejmostí.

 

 

Vzdělávací program je rozdělen na několik menších časových bloků v průběhu dne a vychází z Plánu výchovy a péče školek a jeslí Elánek. Malé děti nejsou schopné udržet pozornost delší dobu, proto s nimi pracujeme častěji během dne, avšak kratší dobu. Děti v průběhu celého dne absolvují výtvarné, hudební a pohybové lekce. Program pro děti je vždy připraven v souladu s týdenním plánem, např. Doprava, Naše rodina, Letní radovánky, atd.

 

 

Probudíme v každém dítěti elán, ať je na svět připraveno!

 

 

Školka se nachází v budově Internátu v 1.patře . Prostory nabízí šatnu, koupelnu, jídelnu a 2 herní místnosti. Podle věku dětí je vždy připraven odpovídající denní program, aby vyhovoval schopnostem a dovednostem dětí. 

 

 

 

 

 

Podniková dětská skupina zahájila svůj provoz 1.9.2020.

Provozní doba: 6:00 - 16:00 hod.

Naše DS je zapsána v rejstříku dětských skupin u MPSV.

Provoz DS je financována z Operačního programu Zaměstnanost.

Reg. č. projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_111/0014352

Provozovatel: CZ Phone s.r.o.

* Tarify obsahují ceny za celý měsíc školkovného

 • Je možné k nám dítě umístit i jednorázově, cena docházky v tomto případě činí 300 Kč / den / dítě.
 • Hlídání nad rámec tarifu ve standardní provozní době je účtováno 300 Kč / den / dítě. 

 

 • Nabízíme možnost víkendové a večerní docházky. Nad rámec standardní provozní doby 6:00 - 16:00 je účtována sazba 200 Kč / hod / dítě.

 

 • Školkovné na 4 měsíce "zdarma" - poradíme, jak na to. Jeden z rodičů si může uplatnit slevu na dani za dítě, které navštěvuje dětskou skupinu a to až do výše minimální mzdy. V roce 2021 činí minimální mzda 16.200 Kč, v případě celodenní docházky dítěte do našeho zařízení, se jedná o více než 4 měsíce "zdarma". 

 

 

Co nabízí školka Elánek: 

 • Naším cílem je rozvíjet osobnost samostatného, sebevědomého a tvůrčího jedince s ohledem na individualitu každého dítěte. Děti jsou pro nás vším a podle toho k dětem také přistupujeme.
 • Pro děti je připravena vyvážená strava, celodenní pitný režim, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, podpůrných aktivit a vzdělání. Zároveň dětem poskyteneme i dostatek času na hry a zábavu.
 • S dětmi pracujeme v daných tématických celcích, které se odrážejí v ročním, měsíčním a týdenním programu školky. Vzdělávací plán vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní zařízení ČR a je doplněn o interaktivní, psychologické a pedagogické prvky pro rozvoj dětí.
 • Hlavním mottem Elánku je: „aby s námi děti objevovaly svět!“. Proto vzdělávací program dětí doplňují divadla, keramika, angličtina, jóga, flétničky, tanečky, pravidelné výlety, canisterapie a mnoho dalšího. 
 • Tety z naší školky, které pečují o Vaše děti, jsou profesionálky. Všechny mají pedagogické, sociálně-zdravotní vzdělání, či absolvovaly program „Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky“ a především mají silnou motivaci, zodpovědnost a lásku k dětem.
 • Na jednu pečující osobu připadá max. 6 dětí, což zaručí maximálně individuální přístup.
 • Naše prostory jsou nově zrekonstruované, moderně zařízené a plně přizpůsobené potřebám dětí. 
 • Velký důraz klademe na logopedii - hravou a zábavnou formou s dětmi rozvíjíme mluvu

 

Provozní informace: 

 • otevírací doba: 6:00 - 16:00, případně dle individuální domluvy (podle zájmu bude případně otevírací doba upravena)
 • příchod do školky: do 8:00
 • docházka: variabilní 1 - 5 dní v týdnu, příp. nepravidelná docházka. Nabízíme i víkendovou docházku, případně večerní program
 • maximální počet dětí ve skupině: 12
 • vždy min. dvě pečující osoby
 • přijímáme děti od 1 roku věku (uvítáme i děti, které ještě nosí plenky nebo jsou individuální v jiném ohledu)
 • zajištěn je provoz i během zimních a letních prázdnin

 

Video prohlídku naší školky naleznete zde: https://youtu.be/nwym69TAmeQ

 

V případě zájmu prosím své děti přihlaste pomocí této nezávazné přihlášky: https://forms.gle/NW1mnPAf3sEpgzyH8

Následně Vás budeme kontaktovat pro více informací nebo ohledně osobní schůzky. Těšíme se na Vás i Vaše děti.

 

 

 • Samozřejmostí je celodenní pitný režim + přísun ovoce a zeleniny dle výběru.

 

 • Cena stravy pro celodenní docházku je 85 Kč/den/dítě (strava dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka + pitný režim + ovocná mísa po celý den).
 • Cena stravy pro půldenní docházku je 65 Kč/den/dítě (strava svačinka, oběd + pitný režim + ovocná mísa po celý den).

 

Chcete umístit dítě do této školky?

Věkové rozmezí: 1 rok - 4 roky

Přihlášky příjímáme po celý rok

Volná místa

1 / 12

Kdo se u nás o děti stará?

Marie

Jmenuji se Marie. Je mi 29 let a jsem máma jedné dvou leté čertice. Jako máma jsem získala spousty superschopností, jako jsou trpělivost, nadhled, neustále nasazení a pochopení jedinečnosti každého malého človíčka. Vystudovala jsem VŠ v oboru speciální pedagogiky a také si udělala kurz asistenta pedagoga. Vždy jsem cílila k práci s dětmi. Je to svět plný úsměvů, smíchu a nekonečné fantazie.

Sylva

Mé jmeno je Sylvie. Mám zkušenosti s plánováním a realizací aktivit pro děti, které podporují jejich rozvoj. Dokážu empaticky komunikovat s dětmi a navazovat s nimi pevné vztahy. Jsem certifikovaná Chůva v dětské skupině a vzdělávala jsem se v oboru sociální pedagogiky. Práce s dětmi je pro mě naplněním a radostí a užívám si každý den, kdy mě ti malí drobečci náplní svou neskutečnou energií.